W naszym Przedszkolu codziennie coś się dzieje!

Jeśli chcesz wiedzieć co u nas słychać, zapraszamy do śledzenia tej strony, oraz podstron grupowych na których znajdują się aktualności dotyczące poszczególnych grup.

Możesz również odwiedzić podstronę z Kalendarzem by zapoznać się z tym co planujemy w najbliższym czasie.

Co u nas słychać

Dzień Dziecka na Ursynowie

Ursynowskie atrakcje na Dzień Dziecka!

W związku z poluzowaniem niektórych obostrzeń, po długiej przerwie Urząd Dzielnicy Ursynów rusza z atrakcjami dla najmłodszych! Oczywiście wszystkie wydarzenia odbędą się w reżimie sanitarnym.

Na początek zapraszamy do Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b) na „Bajkę Improwizowaną nie tylko dla dzieci”. Spektakl odbędzie się 29 maja, o godz. 11.00. Bilety w cenie 15 zł dostępne będą na https://biletyna.pl/spektakl/Bajka-improwizowana-nie-tylko-dla-dzieci oraz w sekretariacie DOK Ursynów, w godz. 10.00-16.00.

W niedzielę, 30 maja zapraszamy na koncert z cyklu „Tam Gdzie Gra Muzyka”, do Domu Sztuki (ul. Wiolinowa 14). Przygotowaliśmy aż dwa muzyczno-taneczne przedstawienia „W gościach u muzykantów. Muzykanci ze wsi, muzykanci z miasta”, o godz. 15.00 i 17.00. Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w Domu Sztuki, w dniach 24-28 maja, w godzinach 11:00-17:00.

Poniedziałek, 31 maja to dzień modelarski. Przygotowaliśmy prezenty, czyli specjalne pakiety z modelami statków powietrznych i figurkami pilotów do samodzielnego montażu i pomalowania. To znakomity pomysł na wspólne spędzenie czasu dzieci i rodziców, których też zapraszamy do zabawy. Dla uczestników przygotowaliśmy film instruktażowy, który będzie dostępny na profilu https://www.facebook.com/kulturalny.ursynow/ oraz pod adresem http://ursynow.pl/dzien-dziecka-na-ursynowie-4/. Pakiety będzie można odbierać w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, w godz. 11.00-16.00. Modele będą dostępne do wyczerpania zapasów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W sam Dzień Dziecka, 1 czerwca, o godzinie 19:00 zapraszamy na PREMIERĘ on-line! Pokażemy dzieciom „Kosmokotka” – rymowaną bajkę o Kotku, który marzy, aby dostać się na Mleczną Drogę, żeby najeść się wreszcie i opić pysznym mleczkiem do woli. Na baśń filmową zapraszamy: https://www.facebook.com/kulturalny.ursynow/ oraz https://www.youtube.com/user/DzielnicaUrsynow.

A na zakończenie bardzo długiego Dnia Dziecka zapraszamy do Multikina! W czwartek, 2 maja, o godz. 18.00 odbędzie się pokaz animowanego filmu o pogoni za marzeniami „Co w duszy gra”. Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, 1 czerwca, w godz. 16.30-19.00. Wejściówki będą dostępne do wyczerpania zapasów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje dostępne na profilu https://www.facebook.com/kulturalny.ursynow, https://www.facebook.com/kulturalny.ursynow/posts/295585475381627 oraz na stronie http://ursynow.pl/dzien-dziecka-na-ursynowie-4/.

Gorąco zapraszamy!

Zobacz więcej
 • Array
 • Array

Komunikat dotyczący wścieklizny

Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim – w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.

Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty – powiedział Wojewoda Mazowiecki.

Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim

Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim,  w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).

23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.

4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).

Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego

27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy

Akcja szczepienia lisów (14 – 21 maja)

W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.

Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.

Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila

 

 

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Zobacz więcej

Współpraca partnerska z Early Stage

Język angielski jest ważny! W ramach współpracy partnerskiej z Early Stage będziemy szkolić naszych nauczycieli i korzystać z atrakcyjnych materiałów w czasie zajęć programowych. Rodzice będą mogli wziąć udział w serii atrakcyjnych spotkań-webinarów dotyczących nauki, wychowania i psychologii. Chętni rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć z języka angielskiego metodą Early Stage prowadzonych na terenie przedszkola w godzinach popołudniowych (raz w tygodniu przedszkolaki, dwa razy w tygodniu zerówki). Kiedy tylko będzie to możliwe, wszystkie grupy wezmą udział w warsztatach „Czytanie na dywanie… po angielsku!” Już nie możemy się doczekać!

Zobacz więcej
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Konkurs ekologiczny ” Zrób to ze mną Mamo, Tato. Zabawka z recyklingu”

W dniu 29.04.2021r. miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego „Zrób to ze mną Mamo, Tato. Zabawka z recyklingu”. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci idei segregacji odpadów, uświadomienie im konieczności ochrony środowiska oraz kształcenie zdolności artystycznych. Dzieci z pomocą rodziców wykonały bardzo pomysłowe zabawki. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac. Choć wybór nie był łatwy, komisja konkursowa wybrała ex aequo dwa pierwsze, dwa drugie oraz dwa trzecie miejsca w dwóch kategoriach wiekowych oraz dwanaście wyróżnień.

Oto lista zwycięzców:

Kategoria wiekowa 3-4 lata:

I miejsce – Gabrysia S.

I miejsce – Ida M.

II miejsce – Antoś G.

II miejsce – Zosia M.

III miejsce – Oluś K.

III miejsce – Kuba Dzi.

Kategoria wiekowa 5-6 lat:

I miejsce –  Marysia P.

I miejsce – Alan S.

II miejsce – Maciek S.

II miejsce – Emilka W.

III miejsce – Julia G.

III miejsce – Ada Ł.

Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały drobny upominek oraz dyplomy.

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy bardzo Dzieciom i Rodzicom za udział w konkursie, a także zapraszamy do udziału w następnej edycji, która odbędzie się w przyszłym roku.

Zobacz więcej

Wsparcie psychologa

Drodzy Rodzice,

do opieki nad naszym przedszkolem została oddelegowana pani Joanna Kubicka.

Pani Joanna pełni dyżur w poradni:

Wtorki: 14:00 – 20:00

Piątki: 12:00 – 18:00

Czwartki: 9:00 – 13:00 (planowe spatkania, konsultacje, umówione diagnozy)

W celu umówienia się na spotkanie z psychologiem należy zadzwonić do poradni i ustalić datę oraz godzinę spotkania

 • 22 855-64-00
 • 501 768 865

Z p. Joanną można kontaktować się mailowo: joanna.kubicka@edu.um.warszawa.pl

Zobacz więcej

Finał konkursu „Jestem przyjacielem przyrody”

W dniu 24 marca w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Jestem przyjacielem przyrody”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Oto laureaci powyższego konkursu:

3 latki – I miejsce Adrian B.   gr.1

II miejsce Maksymilian B.  gr.1

 

4 latki – I miejsce Antoś G.             gr.8

II miejsce Gabrysia S.       gr.8

III miejsce Tymoteusz L.  gr.3

Wyróżnienie Nina Cz.      gr.3

 

5 latki – I miejsce Przemek C.        gr.5

II miejsce Grzegorz R.      gr.5

III Helenka K.                     gr.4

Wyróżnienie Marysia P.   gr.4

 

6 latki – I miejsce Maciek S.           gr.6

II miejsce Maja K.              gr.7

III Tosia Z.                            gr.6

Wyróżnienie Mateusz K.  gr.7

 

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!!!

Zobacz więcej

Catering zewnętrzny

Szanowni Państwo,
Z uwagi na stwierdzenie Covid 19 u pracownika kuchni, cały personel kuchenny został skierowany na kwarantannę, która potrwa do 26.03.2021.
Od poniedziałku 22.03 wyżywienie w przedszkolu będzie zapewniała firma zewnętrzna. Większość posiłków dietetycznych (dieta bezmleczna, dieta bezjajeczna, dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska) będzie dostarczonych. Tylko w kilku przypadkach bardziej skomplikowanych diet ustaliliśmy z rodzicami indywidualne rozwiązania.
W załączniku przekazuję Państwu tygodniowy jadłospis.
Zobacz więcej

Wnioski rekrutacyjne

Szanowni Państwo,

papierową wersję wniosku oraz dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów rekrutacyjnych można składać do 19 marca do godziny 16:00 w sekretariacie naszego przedszkola w godzinach:

Poniedziałek 7:00 – 16:00
Wtorek 7:00 – 17:00
Środa 8:00 – 16:00
Czwartek 8:00 – 17:00
Piątek 8:00 – 16:00

Zobacz więcej

Zawieszenie zajęć w gr II do dnia 19 marca

Szanowni Państwo,

z powodu wykrycia Covid-19 u jednego z pracowników przedszkola decyzją Sanepidu zajęcia w grupie II zostają zawieszone do dnia 19 marca 2021 r.

Prosimy wszystkich rodziców o czujność i obserwację swoich dzieci.

W celu uzyskania zaświadczenia o zawieszeniu zajęć w przedszkolu prosimy o kontakt z sekretariatem przedszkola.

Zobacz więcej

Zawieszenie zajęć gr VII do dnia 15 marca

Szanowni Państwo,

z powodu wykrycia Covid-19 u jednego z dzieci w grupie decyzją Sanepidu zajęcia w grupie VII zostają zawieszone do dnia 15 marca 2021 r.

Prosimy wszystkich rodziców o czujność i obserwację swoich dzieci.

W celu uzyskania zaświadczenia o zawieszeniu zajęć w przedszkolu prosimy o kontakt z sekretariatem przedszkola.

Zobacz więcej

Wirtualny dzień otwartych drzwi

Wszystkich zainteresowanych zapisaniem dzieci do naszego Przedszkola zapraszamy na spotkanie online.

Postaramy się zapoznać Państwa z ofertą naszego Przedszkola i udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania.

Osoby chętne zapraszamy na video-spotkanie w poniedziałek, 1 marca 2021 r. o godzinie 18:00.

 

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej:

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Instrukcja dołączenia do spotkania:

 1. Spotkanie odbywa się na platformie Microsoft Teams
 2. Należy wejść w podany link i wybrać w jaki sposób chcemy dołączyć do spotkania
 3. Kliknięcie w wybraną opcję automatycznie przekieruje nas na spotkanie – klikamy „Dołącz teraz”
 4. Ze względu na duże zamieszanie przy pojawianiu się nowych osób, prosimy o wyciszenie mikrofonu na początku spotkania, włączona kamera będzie mile widziana :)
 5. Podczas połączenia będzie dostępny czat, na którym będziecie Państwo mogli zadawać pytania na bieżąco, oczywiście zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu.

 

Do zobaczenia!

Zobacz więcej

Zawieszenie zajęć w przedszkolu do 21.02.2021 r.

Szanowni Państwo,

z powodu wykrycia Covid-19 u jednego z pracowników przedszkola decyzją Sanepidu zajęcia w przedszkolu zostają zawieszone w dniach 15.02 – 21.02.2021.

Prosimy wszystkich rodziców o czujność i obserwację swoich dzieci.

W celu uzyskania zaświadczenia o zawieszeniu zajęć w przedszkolu prosimy o kontakt z sekretariatem przedszkola.

Zobacz więcej
To Top Skip to content