Witamy w grupie Jeżyków!

Naszymi nauczycielkami są Emilia Grzymała, Magdalena Borowiecka i Marzena Kubacka.

Pomocą nauczyciela jest  Elżbieta Ciecińska.

Pomaga nam Małgorzata Skalij.

Warsztaty Labolo

W środę odwiedził nas Profesorek Labolek i powierzył nam „Tajemnice rdzy”. Dowiedzieliśmy się czym jest i jak powstaje rdza, a także poznaliśmy konsekwencje rdzewienia oraz sposoby jak się przed nim chronić.

Zabawy z masą solną

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się jak powstaje masa solna. Na zajęciach bacznie obserwowaliśmy jak się ją robi. Zobaczyliśmy również, że masę tę można zabarwiać np. farbą plakatową. Kiedy masa solna była już gotowa z zapałem zabraliśmy się do pracy. Mogliśmy wałkować masę i wycinać z niej gwiazdki. Będą to świeczniki – prezenty dla Babć i Dziadków:)

Świąteczne spotkanie

17 grudnia odbyło się w naszej grupie świąteczne spotkanie z Rodzicami. Była to druga uroczystość, podczas której mogliśmy pokazać swe umiejętności Rodzicom: recytowaliśmy wierszyki, śpiewaliśmy piosenki. Na zakończenie  spotkania wspólnie z Rodzicami wykonaliśmy świąteczne choineczki:)

Spacer do Mediateki

W piątek 13 grudnia wybraliśmy się na spacer do Mediateki. Poznaliśmy specyfikę tego miejsca, a następnie w kameralnej atmosferze obejrzeliśmy bajki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Labolo Odkrywcy

Podczas grudniowego spotkania z Profesorkiem Labolkiem ponownie wzbogaciliśmy swoją wiedzę. Dowiedzieliśmy się dlaczego mamy dzień i noc, a także poznaliśmy pojęcia: ruch obrotowy Ziemi oraz zegar słoneczny. Nawet sami zamieniliśmy się w planety, które krążą wokół Słońca.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ :) Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach przedszkolaków malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Ubieramy choinkę

Tradycja ubierania choinki jest znana chyba wszystkim – naszym Maluszkom również. Tuż przed wizytą Św. Mikołaja, długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, pierniczki. Teraz choinka cieszy oko nas wszystkich i umila nam czas oczekiwania na Święta:)

Projekt badawczy „Jabłko”

Jesień to okres, w którym owoców jest pod dostatkiem, a jabłko jest tym owocem, które jest znane dzieciom, dlatego też w listopadzie realizowaliśmy w naszej grupie projekt badawczy „Jabłko”.
Podczas działań w ramach projektu prowadziliśmy zabawy badawcze odkrywające tajemnice jabłek, spożywaliśmy jabłka pod różnymi postaciami. Teraz już wiemy jak i gdzie rosną jabłka, jak powstaje sok jabłkowy w fabryce, a także jak można go otrzymać domowym sposobem. Sami wyciskaliśmy sok za pomocą sokowirówki. Odwiedziła nas również Pani Ania – dietetyk. Od tej pory już wiemy, dlaczego jabłka powinny znaleźć się w naszej diecie!

Warsztaty LABOLO

Po raz kolejny odwiedził nas Profesorek Labolek. To od niego dowiedzieliśmy się jak powstaje prąd. Profesor wyjaśnił nam, co to jest prąd i przewodzenie prądu. I teraz już dużo wiemy, nawet to jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych.

Ciecz, czy nie ciecz

28.11.19 r. odbyły się w naszym przedszkolu comiesięczne zajęcia doświadczalne Labolo, na których profesorek Labolek zapoznał dzieci z cieczami i ciałami stałymi.

Dzień Dyni

30 października obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Dyni”. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których dokładnie poznaliśmy to bardzo zdrowe i urodziwe warzywo. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat.

Pasowanie na Przedszkolaka

25 października oficjalnie staliśmy się prawdziwymi przedszkolakami. Z uśmiechami na twarzach śpiewaliśmy i recytowaliśmy wiersze. Pani Dyrektor przy pomocy „czarodziejskiego ołówka” uczyniła nas dzielnymi przedszkolakami. To było ogromne przeżycie:) Nie zabrakło dyplomów i pamiątkowych upominków. Zobaczcie jak to było…:)

Labolo

Dzisiaj wraz z warsztatami „Labolo odkrywcy – doświadczanie przez eksperymentowanie” odwiedził nas Labolek.
W jego towarzystwie poznaliśmy Fruwający magnes. Utrwaliliśmy pojęcia: naukowiec i laboratorium,  a także zapoznaliśmy się z pojęciami magnes i linie pola magnetycznego. Na zakończenie sami staliśmy się magnesami, które się do siebie przyciągały.

Muzyczna niespodzianka

We wtorek 24 września naszą grupę odwiedził Tata Helenki, który wprowadził dzieci w pasjonujący świat dźwięków i rytmów instrumentów perkusyjnych. Zobaczcie sami:)