Witamy w grupie Słoneczek!

Jesteśmy grupą 3 i 4-latków.

Naszymi nauczycielkami są Iwona Godlewska i Ewa Mederak.

Pomocą nauczyciela jest  Monika Figas-Pawelska.

Pomaga nam Joanna Wierzbicka.

Święto Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe przedszkolne święto. Bo przecież Miś jest po to żeby było kogo tulić, żeby było z kim się bawić, żeby można było zasnąć. Dla naszych pluszowych przyjaciół przygotowaliśmy dziś misiowe zagadki, misiowe piosenki i tańce, misiowe portrety i nawet misiowy poczęstunek. To wszystko na cześć naszych Pluszowych Misiów!

Profesor Labolek

Dziś znowu odwiedził nas profesor Labolek. Dowiedzieliśmy się jak powstaje prąd, jakie materiały przewodzą prąd i jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Zamieniliśmy się nawet na chwilkę w krążące ładunki elektryczne:)

Wizyta Rodziców w Przedszkolu

Świetnie że nas odwiedziliście kochani Rodzice. Teraz na własne oczy zobaczyliście jak ciężko tu pracujemy i jak fajnie się przy tym bawimy. Aktywne słuchanie muzyki, zabawa muzyką czy tworzenie muzyki to dobrze nam znane i bardzo przez nas lubiane zajęcia.  Dobrze było uczyć się i bawić przy swoich bliskich. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

„Kodowanie na dywanie”

Chcemy, czy nie, wszyscy żyjemy w świecie pełnym kodów, dlatego bierzemy się „na poważnie” za kodowanie!

Kodowanie nie różni się zasadniczo od budowania z klocków. Wszystkiego się uczymy: dostrzegamy prawidłowości w powtarzających się układach, porządkujemy według wzorca kolorystycznego czy tworzymy wg instrukcji. Przy pomocy kolorowych kartoników, czy kubków po prostu kodujemy. Zabawa jest fajna, więc takie zajęcia będą raz w tygodniu. Jeszcze długa droga przez nami, ale podobno będziemy programować roboty.

Labo Odkrywcy czyli doświadczanie przez eksperymentowanie

Nie wiem czy wiecie, ale raz w miesiącu odwiedza nas Profesor Labolek i jego pomocnica Pani Ilona. Odkrywają przed nami fascynujący świat chemii i fizyki. Ciekawe i barwne eksperymenty pozwalają nam poznać zjawiska, które sprawiają, że nasz świat wygląda i funkcjonuje tak jak go widzimy.

Dziś na przykład dowiedzieliśmy się czym jest ciało stało, czym jest ciecz i poznaliśmy też coś niezwykłego ciecz nienewtonowską. Lubimy Profesorka i warsztaty „Labolo” też!

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość! W sumie tylko formalność, bo wszyscy czujemy się już od dawna przedszkolakami, ale….. od tygodni trwały przygotowania. Goście mogli zobaczyć jak wspaniale recytujemy wierszyki i śpiewamy piosenki i jacy jesteśmy zdyscyplinowani i poważni! Po części artystycznej nastąpiło przyrzeczenie i akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla nas było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia.

Co nam w duszy gra

Na dzisiejszych zajęciach zamieniliśmy się w muzyków „Słonecznej orkiestry”. Poznaliśmy wiele instrumentów i nauczyliśmy się na nich grać. Wiecie – to wcale nie takie trudne! Było tak fajnie, że muzykowanie zostanie z nami na dłużej. Raz w tygodniu będziemy śpiewać, grać i muzykować.

Próbna ewakuacja

Dziś był dzień trochę inny niż wszystkie. Podczas zabawy usłyszeliśmy gwizdek alarmowy i musieliśmy ewakuować się z przedszkola. W kilka minut całe Przedszkole zostało puste a my bezpiecznie zebraliśmy się na placu przedszkolnym. Byliśmy trochę zaskoczeni i zaniepokojeni, ale to wszystko okazało się ćwiczeniami. Czekali na nas mili goście Panowie Strażacy, którzy pogratulowali nam szybkiej i sprawnej ewakuacji. Jesteśmy wyćwiczeni! Jeśli pojawi się prawdziwe zagrożenie – damy radę!

Sprzątanie Świata

20 września to Dzień Ziemi, ale też Dzień Sprzątania Świata. Chodź jesteśmy jeszcze mali wiemy, że czysty świat jest lepszy od zaśmieconego. Z pomocą rodziców, uzbrojeni w worki i rękawiczki ruszyliśmy na wielkie sprzątanie. Śmieci było sporo, ale wszystko wysprzątaliśmy. Możecie być z nas dumni.

Koncert Gucia i Dudusia

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykłym koncercie. Poznaliśmy przy tej okazji dwóch świetnych muzyków Gucia i Dudusia. Opowiadali ciekawe historie i przywieźli do nas niezwykły instrument o nazwie biwa, prosto z Japonii. Najfajniejsze było to, że zamienili nas na chwilę w japońskich muzyków. Zabawa była wspaniała.

Witajcie w Słoneczkach

Słoneczka to MY!!! Chodź jesteśmy tu nowi, całkiem dobrze sobie radzimy. Kiedy jesteśmy zadowoleni śmiejemy się, kiedy jest nam smutno płaczemy, kiedy jesteśmy zmęczeni śpimy. Prawie tak samo Wy dorośli :) Nasza grupa jest OK, chyba się polubimy! Panie też dają radę – lubią się bawić. Wyruszamy więc w naszą przedszkolną podróż. Zaglądajcie do nas, będziemy tu opisywać nasze przygody.