Witamy w grupie Żabek!

Naszymi nauczycielkami są Marzena Kubacka oraz Małgorzata Kalbarczyk.

Pomaga nam Anna Żuczek.

„Czyściochowo”

Żabki dołączyły do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Czyściochowe Przedszkole” organizowanego przez firmę Rossmann. Dzięki zajęciom będziemy poszerzać swą wiedzę o wiadomości m.in. na temat higieny nosa, dowiemy się też ciekawych informacji na temat mycia zębów, czystości rąk, kąpieli, ochrony skóry, a także korzystania z toalety. Na ostatnich zajęciach dowiedzieliśmy się, wielu rzeczy, m.in. tego, że zęby są częścią układu pokarmowego.

Puzzle, słonie i Ozoboty

Na zajęciach z kodowania układaliśmy puzzle. Ale to nie były zwykłe klocki – te drewniane puzzle posłużyły nam do programowania trasy Ozobotów. Dzięki zakodowanym rozkazom Ozoboty wykonywały „tornado”, „pauzę na 3 sek.”, „zawracały”, a także skręcały tam, gdzie im rozkazaliśmy.

Bal karnawałowy

Dnia 25.02.2020 w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dla przedszkolaków był to dzień wyczekiwany przez wiele tygodni.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana… Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Zdrowy uśmiech

Dnia 9 stycznia odwiedzili nas studenci Dietetyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Realizowali oni w naszej grupie projekt pt.: „Edukacja żywieniowa dzieci dotycząca profilaktyki próchnicy”. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się, jak ważny wpływ na występowanie próchnicy ma dieta. Nauczyliśmy się wybierać produkty spożywcze korzystne dla naszych ząbków, a także rozpoznajemy które z produktów sprzyjają występowaniu próchnicy. Teraz już wiemy jak zdrowo się odżywiać!

Świąteczne pierniczki

Żabki w Mediatece

W pewien grudniowy czwartek Żabki wybrały się do Mediateki na projekcję bajki. Podczas seansu poznaliśmy przygody Braci Koala – oni tak samo jak i my, nie mogli się doczekać Świąt!

Wizyta Mikołaja

W piątek już od samego rana wszystkie dzieci wypatrywały gościa – Świętego Mikołaja! Na to spotkanie Żabki czekały cały rok! I wreszcie zapukał do drzwi! Rozgościł się w naszej sali, wysłuchał naszych życzeń oraz przygotowanej specjalnie dla niego piosenki. A potem przekazał nam prezenty – bo przecież wszyscy byliśmy grzeczni :D

Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia świętowały Żabki. Było sporo atrakcji i radości. Dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka, zakodowały Ozobota, a także wykonały swojego własnego misia – wyklejanego kolorową włóczką.

W Przychodni Weterynaryjnej

W piątek udaliśmy się na spacer do Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej SpecVet.

Uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej. Mogliśmy oglądać bakterie pod mikroskopem, a także przez specjalistyczna lupę. Mieliśmy możliwość sprawdzić na czym polega prześwietlenie oraz badanie usg. Teraz już wiemy na czym polega praca weterynarza.

W „Teatrze Lalka”

14 listopada nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Teatru Lalka na przedstawienie pt.: „Krawiec Niteczka”. Poznaliśmy tam chudziuteńkiego krawca, którego przygody nie omijały…

Ciecz, czy nie ciecz?

Ostatnio ponownie odwiedził nas Profesor Labolek. To dzięki niemu dowiedzieliśmy się, co to jest ciecz oraz czym jest ciało stałe. Mogliśmy też dotknąć cieczy nienewtonowskiej. I nawet wiemy, jak ją zrobić w domu!

Robot OZOBOT

Dzisiaj na zajęciach z serii „Kodowanie na dywanie” poznaliśmy małego robocika – Ozobota.

Za pomocą kodów w postaci sekwencji kolorów zakodowaliśmy ruch robota po trasie w kształcie grzyba. Poznaliśmy też jedno z podstawowych pojęć programistycznych, jakim jest „pętla”.

A Orkiestra gra!

W każdy czwartek dzieci z grupy „Żabki” zmieniają się w muzyków. Chowają kredki i farby, a wyjmują instrumenty. Wszystko za sprawą Innowacji Pedagogicznej Pani Marzenki, pt. „Co nam w duszy gra”. Na razie szkolimy się i ćwiczymy, ale już niedługo zaprosimy Was na nasz Koncert!