Witamy w grupie Biedronek!

Naszymi nauczycielkami są Anna Graboń i Anna Jadczak.

Pomaga nam Marianna Skłodowska.

Ekologiczne zabawki

Dzieci z grupy VIII wiedzą co to ekologia i recykling. Wykorzystując plastik, karton i inne odpady przygotowały ekologiczne zabawki. Zaangażowane dzieci otrzymały dyplomy. Bardzo zdolne i pomysłowe są te nasze „Biedronki”.

Projekt „Mój wymarzony zawód”

Grupa „Biedronek” brała udział w projekcie „Mój wymarzony zawód”. Dzieci zapoznały się z pracą osób zatrudnionych w przedszkolu: odwiedziły biuro pani Dyrektor i pań z administracji oraz panie kucharki. Dzieci odwiedziły również zakład fryzjerski i obejrzały pracę pani fryzjerki. „Biedronki” rozmawiały także o tym kim chciałyby zostać w przyszłości, zapoznały się z zawodami, które wyginęły, zamieniły się w artystów malarzy.

Projekt – ” Bezpieczeństwo”

Biedronki brały udział w projekcie edukacyjnym pt „Bezpieczeństwo”. Dzieci stworzyły siatkę pytań dotyczącą projektu.Uczyły się numerów alarmowych i poszerzały wiadomości na temat służb ratowniczych. Grupa zapoznała się z zawodem ratownika medycznego, który pokazał dzieciom elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy.

Warsztaty Labolo

22 stycznia dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w warsztatach Labolo na temat: „Tajemnice rdzy”, na których dowiedziały się czym jest rdza i jak powstaje oraz obejrzały jak rdzewieje gwóźdź.