Prowadząca Marta Gibniewska

Szachy to niezwykła gra, która w fantastyczny sposób uczy logicznego myślenia, przewidywania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim inicjuje sytuację wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Szachy kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych ale i w życiu. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, kształcą wytrwałość, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Trudno zliczyć pozytywne aspekty tej królewskiej gry. Zajęcia, poprzez konwencję pełnej przygód opowieści, w rewelacyjny i atrakcyjny sposób uczą dzieci poruszać się po szachownicy. Dla naszych Przedszkolaków to ciekawy i fascynując świat.